Ziņas > Oficiālās ziņas > Joomla! Nostāja Licenzes Jautājumos

Joomla! Nostāja Licenzes Jautājumos

 Joomla.orgPedejā laikā ir bijušas izvērstas sarunas starp Joomla! un tās lietotājiem, par pareizu GNU GPL licenzes izmanotšanu. Joomla! ir pieejama kā GNU GPL licenzēta programma, kas īsuma nozīmē, ka tā ir bez maksas programma, tās kodu var mainīt, un izplatīt tālāk, kā GNU GPL licenzētu programmu. GNU GLP licenzē ir vairākas nianses, kas risina jautājumu, par maksas kodējuma izmatošanu GPL programmās, bet smalkāk mēs šo jautājumu neizskatīsim. Plašāku informāciju par GPL licenzi var iegūt dodoties uz oficiālo vietni:  http://www.gnu.org/licenses/gpl.html

15 Junijā joomla.org publicēja rakstu, kurā oficiali tika paziņots, ka Joomla! pieturēsies pie GNU GPL licenses un prasīs, lai tie kas veido Joomla papildinajumus, dara to pašu.  Tas nozīmē ka papildinājumiem kas balstās jeb izmanto Joomla kodu jābūt pieejamiem ne tikai bez maksas, bet arī pašu Joomla kodu ir iazliegts izmainit pret licenzes noteikumiem. Joomlas veidotāji lūdz lietotāju atbalstu un ziņot, ja atklājiet GPL licenzes parkapumus.

"A kas man pa daļu, mani tas neskar!". Iespējams, ka tas tevi neskar tiešā veidā , bet netieši mēs visi esam saitīti. Rokamies tik dziļāk .... Lasiet tālāk ....

 

Kā jūs jau ziniet, Joomlas lietotāju daudzums un lielā Joomlas popularitāte ir pateicoties daudzajiem papildinājumiem (komponentiem, mambotiem, moduļiem, veidnēm ... u.c.),  kas ir pieejami par brīvu vai par maksu. Daudzi programmētāji, kas veido šos bezmaksas papildinājumus, piedāvā arī maksas papildināmus. Vai arī saņem atlīdzību par pamācibām, vai tehnisko atbalstu. Piens un maize maksā naudu, un arī programmētājiem gribas ēst.
Sakarā ar to ka Joomla! pieprasa ievērot GNU GPL licenses noteikumus, daudzi šie maksas papildinajumi bus jāpielāgo GNP GPL noteikumiem, vai arī jānoņem no apgrozījuma. Tajā skaitā ir visi maksas Joomlas komponenti, moduļi, mamboti un veidnes kuras iekļauj moduļus.

Izlasot šīs rindas, pirmā doma, kas ienak pratā ir: "Cik jauki! VISS būs par velti. Varēšu dabūt tos komponentus, kurus kādreiz varēja dabūt par maksu". Tā nu gluži nebus. Tas ka programētāji nevarēs vairs nopelnīt, lielā merā samazinās arī kvalitatīvu papildinājumu piedāvājumus. Līdz ar to, eksplozīvā Joomlas izaugsme, sāks piebremzēt.

Patreiz Joomla! projekta vaditāji strādā, lai atrastu vislabāko ceļu, kas derētu visiem un varētu iekļauties GNU GPL licenzes noteikumos.

Dotā brīdī vēl nav manīts, ka Latvijā būtu kāds, kas veidotu Joomlas papildinājumus, tāpēc mums par to nav jasatraucas, ka nespēsim pārdot savu komerciāli izveidoto komponentu vai veidni.

Jautājums, kas vairāk interesē Latvijas Joomlas lietotājus ir: "Vai es drīkstu noņemt, vietnes apakšdaļā informāciju, par Joomla! CMS kodolu "Powered by Joomla! "?  Jā, to tekstu drīkst noņemt, bet nedrīkst to dzēst ārā no paša koda.

 

Ievērot Licenzes Noteikumus


Joomla! lūdz visus, kas sastopas ar GPL licenzes pārkāpējiem, ziņot par šiem gadījumiem, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Plašāku informāciju, par šo tēmu varat izlasīt rakstā  "Open Source Does Matter... ".

Aicinam diskutet par so rakstu joomlalv.org forum'a .

 

Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 31 oktobris 2008 00:33 )  

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt